Otulacze muślinowe

Aktywne filtry

Przyjście dziecka na świat to wydarzenie, które do góry nogami przewraca dotychczasowy świat świeżo upieczonych rodziców. Dla ich pociechy również jest to niezwykły stres, który spowodowany jest opuszczeniem bezpiecznego łona matki. Dlatego by dziecko jak najlepiej zaczęło przystosowywać się do nowego środowiska, warto stworzyć mu warunki zbliżone do tych z okresu płodowego, czyli przede wszystkim delikatne kołysanie i szczelne osłonięcie, które zapewniają wygodne otulacze muślinowe dla niemowląt.

Praktyczne otulacze z muślinu — przyjaciel dzieci

Zadaniem muślinowego otulacza jest ograniczenie ruchów dziecka, gdyż wolna przestrzeń sprawia, że może ono swobodnie poruszać rękami i nogami, w efekcie męcząc malucha i wywołując u niego niepokój. Szczelne owinięcie ma również wywołać w umyśle dziecka wspomnienia z brzucha mamy, co ułatwi niemowlęciu wyciszenie się i zapadnięcie w sen. Trzeba wspomnieć, że ten sposób znany był już w starożytności, co jedynie potwierdza skuteczność i ponadczasowość tej metody, którą Ty też możesz wypróbować.

Obecnie dostępnych jest wiele modeli otulaczy dla niemowląt, jednak to właśnie muślinowe słyną ze swojej lekkości i delikatności. Ten naturalny materiał jest miękki w dotyku, więc bez obaw można owinąć nim swoje dziecko – nawet w okresie letnim. Dlaczego? Ponieważ lekkość tkaniny połączona z luźnym splotem sprawia, że muślin jest wyjątkowo przewiewny, co sprawdzi się w czasie największych upałów. Ponadto mogą służyć nie tylko w owijaniu dziecka, ale także jako poręczne prześcieradełko, kocyk czy ręcznik. Niestraszne jest im też częste pranie, a wręcz przeciwnie, bo dzięki niemu tkanina jedynie zyskują na miękkości.

Różnokolorowe otulacze — błękitne, różowe, beżowe i inne

Oczywiście żaden otulacz muślinowy nie zastąpi niemowlęciu przytulania i kołysania, które muszą zapewnić mu rodzice. Ważne są też przerwy od owijania, by dziecko poprzez machanie rączkami i nóżkami mogło poznawać swoje ciało. Warto jednak połączyć rodzicielską miłość, czyli częste przytulanie, kołysanie i noszenie na rękach z praktycznym akcesorium. Mamy je w wielu kolorach — sprawdź je już teraz. Zapraszamy do zakupów!

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło