Opublikowano

Fipoli- Blog prowadzony przez Mamę dla Mam :)

Jesteś Mamą? Kompletujesz wyprawkę? Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach i materiałach?

12.10.2021 r.

Wszystko znajdziecie w moim blogu 🙂 Na bieżąco będę dodawała wpisy, które pomogą Wam dobrać właściwe materiały do wyprawki. Będę pisała dla Was opinie i prywatne doświadczenia o produktach. Mam nadzieję, że w ten sposób rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości w temacie wyprawki, który z pewnością nie jest tak łatwy dla przyszłych Mam jakby się mogło wydawać .. 😉

Cześć, mam na imię Dagmara. Prowadzę firmę z artykułami dla najmłodszych. A prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Trzy lata temu na świecie pojawił się mój synek- Filip, który stał się całą inspiracją i motorem napędzającym moje pomysły.

I tak wszystko się zaczęło…

Z pasją i miłością powstawały pierwsze produkty. Wszystko mogłam testować i sprawdzać w praktyce, co było bardzo dużym plusem 🙂

A dwa lata później pojawiła się na świecie mała Hania❤️ I zaczęło się wyprawkowe szaleństwo w odcieniach różu 🙈

W sklepie było coraz więcej produktów, więc miałyśmy z Hanią trochę pracy- testowałyśmy, zmieniałyśmy i cały czas udoskonalałam projekty- tak, żeby było idealnie i praktycznie dla wszystkich Mam.

Zapraszam Was do śledzenia mojego bloga 🙂

Opublikowano

Bawełna premium- co to jest?

Przed wyborem pościeli, wyprawki i innych artykułów pewnie nie jedna Mama zastanawiała się czym jest tak naprawdę bawełna premium. Wiecie jakie są znaczące różnice ..?

JAKOŚĆ, JAKOŚĆ i JESZCZE RAZ JAKOŚĆ – jest to bawełna wysokiej jakości, o wyższej gramaturze 153g/m2. Dla porównania standardowa bawełna ma około 125g/m2.

Jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia??

-Artykuły dla dzieci bardzo często się pierze. Czasami po kilku praniach Mamy są zaskoczone, że kolory się sprały- wzór już tak ładnie nie wygląda. Na szczęście jeśli chodzi o bawełnę premium takie wypadki nie mają miejsca. Bawełna jest drukowana cyfrowo. Oznacza to, że wzory się nie spierają i nie tracą koloru– nawet pomimo wielu prań 😊

-Bawełna premium jest niezwykle delikatna i miękka w dotyku. Jeśli porównacie z bawełną standardową, która może być sztywna i twarda zobaczycie różnice.

-Wiecie co jest dużym plusem dla Mam? Bawełna premium mniej się gniecie w porównaniu do bawełny standardowej. Jeśli pranie od razu zostanie rozwieszone to ominie Cię przyjemność prasowania 😊

-Ciekawostka.. pewnie nie wiedziałaś, ale bawełna premium jest dodatkowo pokryta powłoką antybakteryjną, dzięki czemu posiada właściwości hipoalergiczne. Nie musisz się martwić o reakcję alergiczną dziecka.

-Tkaniny są produkowane w Polsce i oczywiście posiadają certyfikat  Oeko-Tex Standard 100.

Często pytacie z czego wynikają takie duże różnice cenowe między sklepami jeśli chodzi o ten sam produkt. Odpowiedź jest prosta! Różnica ceny jest różnicą w jakości materiałów.

Pościel wykonana z wysokiej jakości bawełny nigdy nie będzie kosztowała tyle co pościel z bawełny standardowej. A jeszcze droższe będą produkty uszyte z bambusa. Niestety, ale jeśli zależy Ci na dobrych materiałach i wysokiej jakości to trzeba troszeczkę dopłacić.

Ale moim zdaniem warto jest raz zapłacić więcej i cieszyć się pościelą dłużej- a nie tylko do trzech prań 😊